Staročeský jarmark 2018


sobota 25. srpna 2018, 9—16 hodin, statky čp. 1 a 2 v Třebízi

V
Národopisném muzeu v Třebízi na poslední prázdninovou sobotu připraven ve spolupráci s Ústavem pro studium totalitních režimů a Patrií, z.s., jubilejní 10. Staročeský jarmark. Na dvoře Cífkova statku budou předváděna tradiční rukodělná řemesla s možností zakoupení originálních výrobků. V areálu zazní dechová hudba i starý flašinet, nabídneme Vám občerstvení, program pro děti, tvořivé dílny, květinový workshop a další. Návštěvníkům jarmarku je k dispozici také prohlídka stálých expozic řemesel, zemědělství a života na vesnici a výstavy Rozkulačeno, která představuje perzekuci selského stavu v dobách nacismu a komunismu. Na jarmarku Vám nabídneme doprovodný program k výstavě: v průběhu dne budou promítány tematické dokumenty, na 13:30 zveme všechny pamětníky starého života na vesnici a v 14:00 začne přednáška historika dr. Jaroslava Rokoského o kolektivizaci venkova. Vstupné je 50 a 20 Kč.

Staročeský jarmark Třebíz 2018

Třebízská pouť 2018


Screenshot 2018-05-30 15.28.45

Zahájení nové sezóny, výstava Rozkulačeno a Třebízská pouť


Jaro 2018

Od začátku května můžete opět navštívit všechny stálé expozice Národopisného muzeum Slánska v Třebízi v běžné
otevírací době. Současně upozorňujeme na přítomnost natáčecího štábu České televize, který ve dnech 2.—5. května může omezit návštěvnickou trasu.
Ve
čtvrtek 10. května v 17 hodin vás zveme za zahájení výstavy Rozkulačeno, která se věnuje perzekuci selského stavu v dobách nacismu a komunismu. Výstavu připravujeme ve spolupráci s Ústavem pro studium totalitních režimů.

Tradiční pouť pak proběhne hlavně na návsi obce o víkendu 2. a 3. června.

Rozkulaceno_2018_Slany_plakat.A4.2