Příběh slámy

V podvečerních hodinách čtvrtka 19. května proběhla v bývalé sýpce Cífkova statku čp.1 ve Třebízi již druhá vernisáž sezóny 2011. Výstava „Příběh slámy“ potrvá do 31. července 2011.

Příběh slámy
Čtvrtek 19. květnaneděle 31. července 2011 Cífkův statek Třebíz 273 75 Třebíz, CZ

Na výstavě „Příběh slámy“ se návštěvníci mohou setkat s překvapivě širokými možnostmi čistě přírodního materiálu, jakým je právě sláma.

Dnes již polozapomenutá surovina byla užívána v zemědělství, stavebnictví, rukodělné výrobě a dalších oblastech lidské činnosti. Vedle pestré škály řemeslných výrobků mohou návštěvníci shlédnout i kouzelné autentické fotografie, které představují zpracování slámy od sklizně až po výsledný produkt či způsob použití. Užití slámy může být inspirací i pro dnešek, kdy opět objevujeme zapomenuté technologie, které žádným způsobem nezatěžují životní prostředí.